Brzeszczoty do drewna - Bosch, Bacho

BrzeszczotyWyrzynarki to narzędzia przeznaczone głównie do cięcia drewna - dlatego też czołowi producenci tacy jak Bosch czy też Bahco stale udoskonalają brzeszczoty do cięcia tego materiału. W tym artykule, wyjątkowo, skupimy się na brzeszczotach firmy Bosch - serii precision.

 

 

 

 

Nowe brzeszczoty Boscha mają dwa wykonania - z narzędziowej stali węglowej HCS oraz bimetalowe, posiadające korpus z HCS'u i uzębienie z HSS'u. Te pierwsze przeznaczone są do cięcia miękkiego drewna, a drugie do twardego. Dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji - opierającej się na dwóch rzędach zębów - każdy z rzędów z dwóch rodzajów zębów - są to narzędzia niezwykle skuteczne i efektywne. Taki dualny układ uzębienia sprawia bowiem, że obie powierzchnie deski, sklejki czy płyty laminowanej - spodnia i wierzchnia - cięte są niezwykle czysto i bez zadziorów. Połączenie zębów spiczastych i skalpelowych sprawia że najnowsze brzeszczoty Bosch oraz Bahco to narzędzia najwyższej klasy.

W tym miejscu warto również podkreślić że brzeszczoty z najnowszej serii Bosh są nieco grubsze niż typowe brzeszczoty tej klasy - grubość zwiększono do 1,6 mm. Nowe brzeszczoty zoptymalizowano do stosowania w wyrzynarce Bosch GTS 150. Można nimi ciąć elementy o grubości do 50mm.